Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmarł Jan Michalik – wybitny zapaśnik Wisłoki, „Zasłużony dla Miasta Dębica”

Dzisiaj, w wieku 74 lat zmarł Śp. Jan Michalik, zapaśnik, pierwszy Polak z tytułem mistrza Europy, srebrny medalista mistrzostw świata oraz olimpijczyk z Meksyku i Monachium. Łączymy się w żalu z Rodziną i Przyjaciółmi składając wyrazy współczucia.

Jan Michalik urodził się 4 kwietnia 1948 roku w Katowicach – Szopienicach. Walczył w stylu klasycznym w kategorii muszej i koguciej. Najpierw reprezentował barwy Siły Mysłowice, później przeniósł się do Wisłoki Dębica. W latach 1968-71 zdobywał mistrzostwo polski w kategorii muszej, a w 1973 r. tytułu w kategorii koguciej.
W 1972 roku jako pierwszy Polak wywalczył tytuł mistrza Europy. Rok później sięgnął po srebro mistrzostw świata, a w Helsinkach, podczas mistrzostw Starego Kontynentu po raz drugi zdobył złoto.
Zasłużony Mistrz Sportu został odznaczony m.in. złotym i brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe.
W 2009 r. decyzją Rady Miejskiej w Dębicy otrzymał honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Dębica”.
Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.