Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pijany rozbił auto na autostradzie. Jechał bez uprawnień, które zostały mu zatrzymane przez sąd

Spowodował kolizję na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie Mokrzysk, uderzając w barierę energochłonną oddzielającą pasy ruchu. Był kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

We wtorek wieczorem na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie miejscowości Mokrzyska koiło Brzeska tj. 471 km w kierunku Krakowa, kierujący osobówką uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. Pojazd miał częściowo blokować lewy pas. Na miejscu pojawił się pan Artur, który zabezpieczył miejsce, jak się później okazało jedynie kolizji, w ten sposób aby nie dopuścić do najechania na uszkodzony samochód. Sprawdził czy kierowcy nic się nie stało i wówczas wyczuł woń alkoholu. O wszystkim powiadomił tarnowskich policjantów, ratowników medycznych, na miejsce zostali również skierowani pracownicy obsługi autostrady. Mundurowi wysłuchali wersji kierowcy rozbitej hondy, a następnie wykonali badania trzeźwości. Wynik nie budził wątpliwości. W wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. 35-latek z Krakowa trafił do brzeskiej komendy, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Sprawdzenia w bazach dodatkowo ujawniły że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na podstawie decyzji krakowskiego sądu rejonowego.

Wobec nietrzeźwego kierowcy zostanie wszczęte postępowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, którego konsekwencją może być 2 lata pozbawienia wolności, a także minimów 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz konsekwencje wynikające z naruszenia zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.