Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Blokada była, ale jakby jej nie było

Policja kontrolowała rolników jadących na blokadę do Pilzna już na drogach dojazdowych.

Fiaskiem zakończyła się próba blokady DK 94 w Pilźnie. Chociaż na miejscu stawiło się kilku rolników, którzy dotarli tu swoimi potężnymi traktorami, nikt nie wyjechał na „czwórkę”, aby ją zablokować.

Rozczarowania nie ukrywał Sławomir Nyznar z Dzwonowej, który był organizatorem dzisiejszej blokady.
-Swój sprzeciw przeciw blokowaniu drogi wyraziła burmistrz Pilzna. Dziś na miejscu było dużo policji, która już na drogach dojazdowych kontrolowała rolników. Paru dostało mandaty za brak trójkątów – mówi Sławomir Nyznar. Chociaż kilka osób dotarło do Pilzna, nikt nie zdecydował się wyjechać na drogę, by ją zablokować.

Z pewnością rolników przed blokadą powstrzymała groźba wysokich mandatów, które mogliby otrzymać. W świetle prawa blokada była nielegalna, a od nowego roku taryfikator surowo każe kierowców za drogowe przewinienia. Ostatecznie blokada się nie odbyła, a rolnicy rozjechali się do swoich domów.

-Będziemy skarżyć decyzję burmistrza Pilzna do sądu – zapowiada Sławomir Nyznar.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.