Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

11-letni chłopiec sam przekroczył granicę. Numer telefonu miał zapisany na ręce. Łzy cisną się do oczu

11-latek sam przekroczył granicę z Ukrainą. Fot. FB/policiaslovakia

Ma tylko 11 lat i musiał uciekać z Ukrainy przed rosyjskimi bombami. Jego rodzice nie mogli jechać wraz z nim. Zapisali mu numer telefonu na ręce, dali paszport i chłopiec sam ruszył przez granicę.

Numer telefonu rodzice zapisali mu na ręce. Fot. FB/policiaslovakia

„11-letni chłopiec z Zaporoża przyjechał na Słowację przez granicę z Ukrainą. Z jedną plastikową torbą, paszportem i numerem telefonu wypisanym na dłoni przyjechał zupełnie sam, bo rodzice musieli zostać na Ukrainie. Wolontariusze chętnie się nim zaopiekowali, zabrali go do ciepłego pomieszczenia, dostarczyli jedzenie i napoje, które zapakowali mu w dalszą podróż.Wszystkie zdobył swoim uśmiechem, nieustrasznością i determinacją, godnymi prawdziwego bohatera. Dzięki numerowi na dłoni i kartce papieru udało się skontaktować z krewnymi którzy przyszli po niego później i cała historia zakończyła się dobrze” – relacjonuje na swoim profilu FB Słowacka Policja.

Po słowackiej stronie zaopiekowali się nim wolontariusze Fot. FB/policiaslovakia
Chłopiec miał tylko kilka rzeczy zapakowanych do plecaka i reklamówki. Fot. FB/policiaslovakia
11-latkiem zaopiekowali się funkcjonariusze oraz ludzie pomagający na granicy Fot. FB/policiaslovakia
Dorosłym trudno było uwierzyć w jego historię. Jego rodzice musieli zostać na Ukrainie, on sam ruszył przez granice. Fot. FB/policiaslovakia

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.