Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dzieci z Ukrainy znajdują pomoc i opiekę w „Zgranej Pace”

Miasto Dębica wyszło także naprzeciw potrzebom najmłodszym Ukraińcom przebywającym w Dębicy. Od dzisiaj czynna jest dla nich Placówka Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ul. Kraszewskiego 90. Mogą tam ciekawie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami.

– Cieszymy się, że już pierwszego dnia są dzieci, które chcą tutaj spotykać
i bawić się. Myślę, że w przyszłym tygodniu zaplanujemy też inne formy spędzania czasu. Tak aby w tym bardzo trudnym czasie mogły miło spędzić czas w naszym mieście – zaznacza Maciej Małozięć zastępca burmistrza Dębicy.

Pierwszego dnia już z tej możliwości skorzystało kilkanaścioro dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
– To bardzo ważne jest dla dzieci. Widzą się z innymi dzieciakami i wiedzą, że nie są już tutaj sami. Bardzo dziękuje za zorganizowanie takiej możliwości. To dużo dla nas znaczy – mówi Zoryana Glova, która w Dębicy przebywa ze swoją córą Kristiną.
Świetlica prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czynna jest dla dzieci z Ukrainy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00. Organizowane są dla nich zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Planowane są także wyjazdy na basen, lodowisko i do kina.

Źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.