Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kolejne pieniądze na opiekę senioralną

Ponad 250 tys. złotych popłynie z rządowego programu Senior+ dla funkcjonujących w Dębicy Ośrodków Wsparcia Dziennego. Dzięki tej dotacji podopieczni MOPS będą mogli brać udział m.in. w zajęciach kulturalno-oświatowych, rekreacyjnych czy międzypokoleniowej integracji.

Wniosek Miasta Dębica złożony w ramach wieloletniego programu „Senior+” na lata 2021-2025 – edycja 2021 zyskał pozytywną ocenę i w efekcie dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dotacja
w wysokości 250 tys. zł zostanie przeznaczona na funkcjonowanie Ośrodków Wsparcia Dziennego MOPS tj.:

–  Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Mościckiego 26 ( kwota dofinansowania 133 731 zł) ,

– Domu Dziennego Pobytu Senior + pn. „ Dom Seniora” przy ul Rzeszowskiej 15 (kwota dofinansowania 116 640 zł)

Dzięki dofinansowaniu seniorzy będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć. Będą to m.in. usługi socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej/kinezyterapii i  sportowo-rekreacyjne. Nie zabraknie także wspólnych zajęć seniorów z dziećmi uczęszczającymi do świetlic socjoterapeutycznych „Zgrana Paka”.

– Jesteśmy przekonani, że program ten da możliwość seniorom aktywnego spędzania czasu, podzielenia się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz wiedzą, a w efekcie podniesie się standard usług świadczonych osobom starszym z terenu miasta Dębica – mówi Julita Skiba, kierownik Ośrodków Wsparcia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

Program będzie realizowany do 31 grudnia 2022 roku.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.