Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„TRZEŹWY PORANEK” – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

1152 kierowców przebadali na stan trzeźwości dębiccy policjanci w ramach wczorajszych działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu

Wczoraj od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 1152 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

Niechlubnymi rekordzistami byli, 44-letni mieszkaniec Pustkowa Osiedla kierujący audi, którego zatrzymano do kontroli na ulicy Metalowców w Dębicy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Drugim kierowcą, którego badanie alkomatem wskazało tą samą wartość był, 38-letni mieszkaniec Pustyni. Mężczyzna podróżował oplem ulicą Matelowców w Dębicy.

Wobec kierującego fiatem policjanci interweniowali na ulicy Spacerowej w Dębicy. Funkcjonariusze poddali kontroli na trzeźwość 64-letniego mieszkańca Brzeźnicy. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci w miejscowości Pustynia zatrzymali do kontroli kierującego oplem, 40-letniego mieszkańca Dębicy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Funkcjonariusze ujawnili ponadto 2 kierujących po spożyciu alkoholu.

Wobec jednego z nich policjanci podjęli interwencję w Dębicy. Kierowca fiata, 65-letni mieszkaniec Dębicy miał 0,48 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym kierowcą, który stracił wczoraj prawo jazdy był 40-letni mieszkaniec Brzostka, który podróżował przez Brzeźnicę, mając w organizmie 0,2 promila alkoholu.
Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.