Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Władze samorządowe apelują o odpowiedzialność i nie działanie impulsywnie w kontekście pomocy uchodźcom z Ukrainy

W nawiązaniu do wideokonferencji z Wojewodą Podkarpackim informujemy, że nasz region ma pełnić przede wszystkim charakter recepcyjny. Oznacza to, że naszym głównym zadaniem jest zarejestrowanie uchodźców, najpotrzebniejsza pomoc i dzięki temu skierowanie ich do ośrodków stałego pobytu poza naszym województwem.

Już teraz jest bardzo wiele sytuacji, w których mieszkańcy Podkarpacia sami, na własną rękę kontaktują się z obywatelami Ukrainy, jeżdżą na granicę i niestety, czasami pomijają system rejestracji. Władze apelują przede wszystkim o to, by pamiętać o zgłoszeniu uchodźców, bo tylko dzięki temu będą oni mieli zapewnione od władz państwowych wyżywienie oraz miejsce, w którym mogą zostać na stałe.

Jeśli ktoś pomimo wytycznych, które przekazywane są na oficjalnych stronach Urzędu Wojewódzkiego przyjmuje pod swój dach obywateli Ukrainy, musi liczyć się z tym, że ponosi za niego całkowitą i  jak na dzień dzisiejszy nieograniczoną w czasie odpowiedzialność. A co za tym idzie musi takiej osobie zapewnić schronienie, wyżywienie oraz pomoc medyczną na własną rękę. Dlatego apelujemy- trzymajmy się procedur i zastanówmy się czy przypadkiem nie zaszkodzimy naszym działaniem osobom, które docierają do naszego domu z pominięciem systemu. Bądźmy odpowiedzialni i nie zostawiajmy ich samym sobie- 2 czy 3 dni opieki to za mało więc skorzystajmy z pomocy, którą oferuje Państwo. Pamiętajmy, że te osoby dotarły do nas z innego Państwa i potrzebują pełnej opieki przez cały czas ich pobytu w Polsce.

Zgłoszenia, które padają od mieszkańców o tym, że mają wolne lokale, powinny tworzyć potencjalną bazę noclegów na przyszłość. Wtedy te miejsca będą bardzo potrzebne, dziś takiej potrzeby nie ma. Ale jeśli są osoby, które przyjęły uchodźców do siebie i jeszcze ich nie zarejestrowały, powinny zgłosić się pod numer 800 100 990.
Bądźmy odpowiedzialni i nie działajmy impulsywnie.
źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.