Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmarł Leszek Desoń

„Z wielkim smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leszka Desonia (1930-2022). Odszedł od nas wielki człowiek, który przybył z rodziną do Pilzna w 1970 r. Szybko odnalazł się w nowym środowisku włączając się w działalność społeczną, a szczególnie kulturalną.

Przez jeden rok pełnił funkcję dyrektora Miejsko-Gminnego Domu Kultury. Sprawował funkcję przewodniczącego Rady Miejsko-Gminnej przez trzy kadencje. Przez 7 lat prowadził 4-głosowy chór „Lutnia”, który uświetniał uroczystości środowiskowe i kościelne wyjeżdżając do sąsiednich kościołów czy instytucji (Tarnów, Dębica, Bochnia, Chotowa, Jodłowa i inne). Sukcesem chóru było zajęcie IV miejsca na Ogólnopolskim Zjeździe Chórów w Ciechocinku. Wielkim gestem z jego strony było nieodpłatne użyczenie lokalu na potrzeby chóru oraz reaktywowanego Cechu Rzemiosł Różnych.

Był mecenasem serca i miłości do sztuki śpiewanej. Jako muzyk z wykształcenia opracowywał repertuary, kolędy i pastorałki. Na okoliczność 650-lecia nadania Pilznu praw miejskich ułożył hymn „Gdzie jest jeszcze takie miasto”. W domowej kawiarence organizował koncerty fortepianowe. Wraz z żoną Danutą przygotowali wystawienie sztuki teatralnej „Ładna historia”. Prowadził też działalność szkoleniową w zakładzie cukierniczym, w wyniku której 40 uczniów uzyskało kwalifikacje cukierniczą” – informuje na swojej stronie UM w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.