Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Firma Metkom, OSP Pustynia i Gmina Dębica w akcji Sprzątania Świata w Pustyni

8 kwietnia (w piątek) odbyło się Sprzątanie Świata w miejscowości Pustynia. Akcja została zorganizowana przez Firmę Metkom oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Pustyni. Wspólna chęć uporządkowania miejscowości zebrała ponad 20 osób. W akcji wzięli udział nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Uczestnicy w ciągu 2 godzin posprzątali całą okolicę i zebrali ok. 600 kg odpadów.

Wspólnie Sprzątanie Świata w Pustyni
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania mająca na celu zebranie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Takie akcje budują świadomość ekologiczną lokalnego społeczeństwa, uczą dzieci szacunku do natury i pokazują jak może wyglądać otaczający nas świat bez sterty śmieci pozostawionych przy drodze do domu.
Akcja zaczęła się o godzinie 16:00. Uczestnicy zostali podzieleni przez strażaków na grupy i wyruszyli spod OSP Pustynia z workami, chwytakami do zbierania odpadów oraz uśmiechem na twarzy. Szukanie śmieci oczywiście nie było trudne. Niepotrzebne opakowania, butelki po napojach, puszki czy plastikowe siatki zalegały przy drogach, w rowach oraz w miejscach częstych spotkań. Najwięcej odpadów znajdowało się przy przejazdach kolejowych. Uczestnicy akcji znaleźli także starą lodówkę, oponę i części mebli.

Pamiętaj, że odpady o dużych gabarytach, poremontowe czy stare opony możesz oddać bezpłatnie do PSZOK. Natomiast złom, zużyte kable czy baterie prysznicowe mimo tego, że są Ci już niepotrzebne, mają swoją wartość. Sprzedaż je na złomie i do tego nieźle zarobisz.
Akcję zakończyła ciepła herbata i wspólne jedzenie pizzy w OSP Pustynia.
Zebrane odpady ma odebrać PGO z Paszczyny.
Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za pomoc i pracę jaką włożyli w sprzątanie Pustyni. Brawo Wy! Mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym składzie za rok.

Pustynia to nie koniec – Sprzątanie Świata odbędzie się także w Stobiernej
Kolejne Sprzątanie Świata odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. w Stobiernej w Gminie Dębica. Akcja jest organizowana przez firmę Metkom, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Sprzątanie Świata jest wspierane przez OSP Stobierna. Uczestnicy po wspólnym zbieraniu śmieci odpoczną przy ognisku w Parku Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody, zarówno małych i dużych do wzięcia udziału w akcji. Razem zmieniajmy nasz świat na lepsze.
Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://fb.me/e/1EmL7DpnK
Akcje Sprzątania Świata wspiera Gmina Dębica.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.