Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zderzenie ciężarówki i dwóch busów na A4 – AKTUALIZACJA

Zniszczone dwa busy oraz tarasująca drogę ciężarówka, to efekt porannego wypadku, który miał miejsce na 510 km autostrady A4 w kierunku Krakowa na wysokości Starych Żukowic. W wypadku wzięło udział w sumie 14 osób z czego 9 trafiło do okolicznych szpitali. Z wstępnych ustaleń rannym nie zagrażanie niebezpieczeństwo utraty życia.

Dzisiaj rano około godziny 6.30 wpłynęła informacja o wypadku drogowym na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie Starych Żukowic. W zdarzeniu drogowym brały udział trzy samochody, w tym dwa busy, w których podróżowało w sumie 13 osób oraz samochód ciężarowy z naczepą.

Z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że jeden kierowca busa zatrzymał samochód na pasie awaryjnym autostrady na wysokości 510 km, w związku z awarią koła. Podróżujący z nim pasażerowie opuścili pojazd, a kierowca wymieniał uszkodzone koło. Do pojazdu dojechał kolejny samochód bus z przestrzenią ładunkową, w którym jechali pracownicy tej samej firmy i mieli jechać na tą samą budowę. Oba samochodu stały na pasie awaryjnym. Około godziny 6.30 kierowca pierwszego pojazdu skończył pracę i pracownicy wsiadali do jego samochodu. W tym momencie w stojące busy uderzył nadjeżdżający samochód ciężarowy z naczepą wbijając jednego z nich w bariery energochłonne po prawej stronie autostrady, natomiast drugi pojazd został wypchnięty na lewą jej stronę i zatrzymał się na pasie zieleni oddzielające pasy ruchy przy barierach energochłonnych po lewej stronie drogi w kierunku do Krakowa. Samochód ciężarowy „złożył się” i stanął w poprzek nitki autostradowej w kierunku Krakowa, tarasując całkowicie możliwość przejazdu.

W wyniku wypadku do szpitali w regionie tarnowskim trafiło w sumie 9 osób z różnymi obrażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wstępne informacje wskazują, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna do godziny 11.00. Utrudnienia w rejonie wypadku miały miejsce również na nitce w kierunku Rzeszowa w związku z udzielaniem pomocy medycznej poszkodowanym oraz ustawieniu wozów straży pożarnej, policji i karetek pogotowia przy lewej krawędzi drogi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy zorganizowali możliwość wyjechania z zatoru dla pojazdów osobowych drogą techniczną wzdłuż autostrady do węzła Tarnów-Centrum, dla samochodów ciężarowych i autobusów zostały rozpięte bariery oddzielające pasy autostrady. Kierowcy mogli zawrócić do węzła Dębica, a następnie kontynuować podróż drogą krajową 94 „stara czwórką” do Tarnowa i wrócić na autostradę węzłem Tarnów Centrum.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.