Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Premiera musicalu i „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” w Święto 3 Maja 2022

Hucznym zwieńczeniem trzeciomajowych uroczystości w Dębicy była 22. premiera widowiska z udziałem profesjonalistów oraz artystów amatorów pod kierunkiem Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego. Tym razem na deskach Domu Kultury „Mors” zaprezentowano bestsellerowe dzieło Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina – musical pt. „Dźwięki Muzyki”.

Zanim jednak artyści zawładnęli sceną, wręczono tytuł „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego”. Z rąk starosty Piotra Chęćka, wicestarosty Adama Pieniążka, Przewodniczącego RPD Michała Maziarki oraz wiceprzewodniczącej Anny Mazur wyróżnienie odebrał dębiczanin Zbigniew Szurek.

Pan Zbigniew od blisko 60 lat związany jest z Polskim Czerwonym Krzyżem. To bezinteresowny dawca ponad 25 litrów krwi, od trzech dekad kronikarz działalności lokalnej organizacji czerwonokrzyskiej, inicjator wielu akcji wolontariackich oraz autor licznych publikacji popularno-naukowych i wszystkich wydawnictw poświęconych PCK w powiecie dębickim.

„Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” 2022 na swoim koncie ma także m.in. dwie monografie: Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy pt. „Szpital Powiatowy – 70 lat historii” oraz „60 lat ruchu honorowego krwiodawstwa w Lerg Pustków SA 1956 – 2016”.  

Uroczysty wieczór w Domu Kultury „Mors” zakończyły gromkie brawa, oficjalne podziękowania oraz gratulacje dla artystów biorących udział w musicalu.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.