Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wybudowana pod koniec XIX wieku hala sportowa przy ul. Kościuszki niebawem ma zostać wyremontowana

Ponad 2 miliony złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafi do budżetu miasta Dębicy na termomodernizację zabytkowej hali sportowej przy ul. Kościuszki w Dębicy. Umowę w tej sprawie podpisał w Warszawie burmistrz Mariusz Szewczyk.

W ramach inwestycji planowane jest m.in. docieplenie ścian, dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zadanie obejmie również remont szatni i sanitariatów, wymianę posadzek, demontaż paneli ściennych, wykonanie nowych tynków, malowanie ścian i sufitów.

– Ogłosiliśmy przetarg na realizację tej inwestycji i chcemy jak najszybciej ruszać z pracami. Wykonawca na zakończenie zadania będzie miał rok – informuje Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Budynek obecnej hali sportowej powstał pod koniec XIX w. Obiekt, do wybuchu II wojny światowej, służył jako kryta ujeżdżalnia dla stacjonujących w mieście pułków kawalerii. Od czasu przejęcia przez miasto koszar 3. Pułku Saperów, hala sportowa jest użytkowana m.in. przez szkoły i kluby sportowe. Podmioty, które korzystały do tej pory z tego obiektu, na czas remontu będą miały zagwarantowane miejsce w innych miejskich halach sportowych.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.