Czterdziestu Strzelców złożyło przyrzeczenie

Z uwagi na warunki atmosferyczne uroczystości przyrzeczenia strzeleckiego odbyły się w budynku byłego gimnazjum przy ulicy Cmentarnej, a nie jak pierwotnie planowano na stadionie przy ulicy Akademickiej.

Po Mszy św. celebrowanej przez kapelana WOT ks. ppor. Marcina Krępę oraz ks. Andrzeja Surowca proboszcza parafii pw. Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej, na dziedzińcu dawnej szkoły, 40 strzelców z Dębicy złożyło przyrzeczenie strzeleckie.

Młodzi członkowie organizacji po raz pierwszy składali przyrzeczenie na nowy sztandar związku, który w rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego, 12 maja 2022 roku, nadał „Strzelcowi” szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Rotę przyrzeczenia odczytał zastępca burmistrza Dębicy Maciej Małozięć.

Uroczystość była okazją do wręczenia związkowych wyróżnień. Krzyże Strzeleckie, z rąk komendanta głównego st. insp. ZS Marka Matuły, otrzymali – srebrny krzyż: mł. insp. Andrzej Lis, brązowy krzyż: st. sierż. Aleksander Giza oraz żołnierz WOT kpr. Jan Rec.Replikę odznaki 1. Brygady Legionów, w uznaniu zasług za wierną służbę, otrzymał dowódca Jednostki Strzeleckiej 2017 im. Tadeusza Münicha w Dębicy – Artur Lis.

W uroczystości obok władz Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, strzelców oraz członków ich rodzin, wzięli udział przedstawiciele Wojska Polskiego i Środowiska 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy. Miasto Dębica reprezentował wiceburmistrz Maciej Małozięć, który podziękował Związkowi Strzeleckiemu za ofiarną służbę w środowisku lokalnym.

Źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.