Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Motocyklem jechał o wiele za szybko. Stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

Fot. ilustracyjne PIXABAY

23-letni motocyklista w obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 113 km/h. Mieszkaniec powiatu dębickiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych.

Wczoraj około godz. 22, w Grabinach, policyjny patrol ruchu drogowego zmierzył prędkość kierującego motocyklem marki Honda. Okazało się, że motocyklista w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h,  pędził z prędkością 113 km/h. 

Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. 23-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości  2 tys. złotych i 10 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.