Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Autobus wiozący dzieci na wycieczkę wpadł do rowu

27 osób podróżowało autobusem, który wpadł do przydrożnego rowu. Dzieci wraz z opiekunami tego dnia wybrali się na wycieczkę do Zakopanego.

Wczoraj przed godziną ósmą rano 30 maja br. służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym z udziałem autokaru wycieczkowego w miejscowości Roztoka w gminie Zakliczyn. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. W rejon wypadku zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitali w Brzesku oraz Tarnowie trafiło cztery osoby, w tym jedno dziecko. Pozostali uczestnicy tego wypadku, którzy nie zostali zakwalifikowani do hospitalizacji, zostali przewiezieni to Ratusza w Zakliczynie, gdzie udzielono im pomocy psychologicznej oraz medycznej. Ratownicy wskazali u osób poszkodowanych obrażenia klatki piersiowej oraz głowy, jako nie zagrażające życiu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalali okoliczności wypadku. Na miejsce przybył także prokurator, biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych oraz inspektorzy z Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego. Zostanie wszczęte postępowanie w ramach, którego będzie ustalona przyczyna oraz wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Pierwsze ustalenia wskazują, że została zorganizowana wycieczka z Rzeszowa do Zakopanego. W autokarze podróżowało w sumie 27 osób, z czego 23 to dzieci w wieku 13-14 lat, pozostałe osoby to opiekunowie wycieczki i kierowca. W tej chwili nie wiadomo dlaczego kierowca autokaru na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem – brak alkoholu. Wszczęte postępowanie nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Brzesku.
Utrudnienia w tym miejscu trwały do godzin popołudniowych. W tym czasie również okazało się, że jedno z dzieci przebywających w Ratusz w Zakliczynie zostało skierowane do szpitala na szczegółowe badania. W związku z powyższym obecnie w wyniku tego wypadku poszkodowanych jest 5 osób, troje to dorośli i dwoje dzieci.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.