Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Karabin z amunicją znaleziony w centrum miasta

Podczas prac ziemnych w na prywatnej posesji wykopano mocno skorodowaną amunicję oraz metalowy, skorodowany element karabinu Mosin. Odnalezione przedmioty pochodzą z czasów I wojny światowej.

W minionym tygodniu (27.05) podczas przekopywania terenu na prywatnej posesji w Tarnowie właściciel odkopał skorodowaną amunicję, pochodząca z okresu I wojny światowej oraz metalowy element karabinku Mosin. Przedmioty te znajdowały się na niedużej głębokości. Mężczyzna powiadomił policjantów z Tarnowa, a dyżurny na miejsce skierował zespół minersko-pirotechniczny. Rozpoznali oni te przedmioty jako amunicję kal. 7,62×54 pochodzącą z okresu I wojny światowej oraz lufę z oprzyrządowaniem karabinku Mosin.

Tym razem zabezpieczono 68 sztuk, mocno skorodowanej amunicji oraz łusek. Ponieważ są to przedmioty pochodzenia wojskowego powiadomiono o niebezpiecznym znalezisku żołnierzy Wojska Polskiego z Rzeszowa. Ci w poniedziałek zabrali amunicję, która wywieziona na poligon zostanie w bezpieczny sposób zneutralizowana. Fragment karabinku Mosin został dołączony do wszczętego postępowania i zostanie przekazany tarnowskiej prokuraturze, która zdecyduje czy zostanie on przekazany jako eksponat do muzeum, czy zostanie zniszczony. Policjanci przypominają, o każdorazowym informowaniu o takich znaleziskach. Są to przedmioty, które przy nieumiejętnym obchodzeniu się z nimi, mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia.
Źródło: Tarnowska policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.