Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Motocyklista cudem uniknął zderzenia. Wymuszenie pierwszeństwa zarejestrowała kamera -FILM

Niewiele brakowało, aby kierująca fordem podczas manewru włączania się do ruchu uderzyła w prawidłowo jadącego motocyklistę. Wszystko zarejestrowała zamontowana w samochodzie świadka kamera video. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 19-letnia mieszkanka Ropczyc została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

Coraz częściej funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymują nagrania niebezpiecznych zachowań kierujących na drodze. Na początku czerwca, funkcjonariusze otrzymali od świadka nagranie zarejestrowane 30 maja b.r na ulicy Witosa w Ropczycach. Na filmie widać kierującego fordem, który włączając się do ruchu, wymusza pierwszeństwo przejazdu na kierujący motocyklem. Na szczęście nie doszło do zderzenia pojazdów, gdyż w ostatniej chwili motocyklista unika zderzenia z fordem.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość kierowcy forda. Okazała się nim 19-letni mieszkanka Ropczyc. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz otrzymała 6 punktów karnych.

Nagranie ze zdarzenia można obejrzeć na naszym profilu FB.

Policjanci przypominają o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy! Nieustąpienie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym tych najtragiczniejszych.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.