Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

TRZEŹWY PORANEK NA A4- PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

Podkarpaccy policjanci z wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili wczoraj działania pn. „Trzeźwy Poranek na A4’’. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 3070 kierujących, zatrzymali 9, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez 6 powiatów. Wczoraj na terenie powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego, policjanci ruchu drogowego równocześnie prowadzili akcję pn. „Trzeźwy Poranek na A4’’.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości wczoraj, prowadzili działania „Trzeźwy Poranek na A4’’. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze przez trzy godziny skontrolowali 3070 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 9 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych odpowie za wykroczenie.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.