Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Znamy nazwiska tegorocznych stypendystów

Komisje powołane przez Burmistrza Dębicy w sprawie przyznania stypendiów artystycznych i sportowych rozpatrzyły złożone wnioski i wybrały 18 uzdolnionych dębiczan. Wśród  nich są: tancerze, młodzi aktorzy, bokserzy, karatecy i pływacy.

Stypendia dla młodzieży za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne wręczane są od 2009 roku. Mogą się o nie starać młodzi dębiczanie, którzy mają na swoim koncie sukcesy na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim lub regionalnym.
Stypendia przyznawane są osobom mieszkającym na terenie Dębicy, które do czasu przyznania stypendium nie ukończyły 21 lat. Stypendium w wysokości 300 złotych miesięcznie przyznawane jest od września do czerwca.
W tym roku komisje zdecydowały o przyznaniu stypendiów dla dziewięciu sportowców oraz dziewięciu osób docenionych za działalność artystyczną.

– To ważne, aby wspierać uzdolnioną młodzież naszego miasta. Oni wspaniale promują Dębicę na szczeblu ogólnokrajowym i międzynarodowym – zaznacza Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.
Stypendia zostaną wręczone na początku nowego roku szkolnego.

Stypendyści z dziedziny sportu

 1. Adam Rojek
 2. Karol Kubieniec
 3. Gabriela Szczudło
 4. Jakub Lenczowski
 5. Katarzyna Sidor
 6. Kinga Galik
 7. Amelia Gancarska
 8. Martyna Gajda
 9. Michał Pierzchała

  Stypendyści w zakresie twórczości artystycznej
 1. Maja Piątek
 2. Anna Hawro
 3. Zuzanna Borowiec
 4. Julia Wolicka
 5. Karolina Olszewska
 6. Oliwia Szela
 7. Nadia Śliwa
 8. Alicja Wojnarowska
 9. Milena Zaucha

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.