Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dodatek osłonowy. Komu przysługuje i do kiedy należy złożyć wnioski. Ważne informacje !

Dodatek osłonowy jest jednorazowym świadczeniem wypłacanym na wniosek strony po spełnieniu kryteriów określonych w ustawie o dodatku osłonowym.

Dodatek kierowany jest do najbardziej potrzebujących rodzin dlatego wprowadzono tu kryterium dochodowe dla gospodarstw jednoosobowych które wynosi 2 100 zł, a dla gospodarstw wieloosobowych jest to kwota 1 500,00 zł na osobę. Aktualnie do końca lipca 2022 dochody rodziny uwzględniane są za rok 2020, a od 1 sierpnia 2022r. rokiem bazowym przy obliczaniu dochodu będzie 2021.

Wysokość dodatku osłonowego uzależniona jest m.in. od wysokości dochodu i liczby osób w gospodarstwie domowym, wynosi od 400 zł rocznie dla osób samotnych i maksymalnie do 1150 zł rocznie dla największych gospodarstw domowych.

Jeśli głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest paliwo stałe, mówimy tu o węglu albo paliwie węglopochodnym (np. ekogroszek), i to źródło ogrzewania zostało zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków dodatek osłonowy zwiększa się o 25 % i wynosi od 500 zł do 1437,50 zł.

„Zachęcamy wszystkich mieszkańców Dębicy, którzy nie złożyli wniosku o dodatek osłonowy, a zamierzają ubiegać się o niego w tym orku, aby zrobili to do 31-07-2022r. z uwagi na korzystniejsze warunki jego otrzymania. Wnioski można złożyć w naszym Ośrodku, w formie papierowej albo elektronicznej za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePuap. W pierwszym półroczu nasz Urząd wypłacił niespełna 1 900 000 tysięcy złotych dla 3 130 rodzin z naszego miasta.” – podkreśla Dyrektor dębickiego MOPS-u Marzena Socha.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.