Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Letnia wycieczka seniorów

Końcem czerwca, dla uczestników naszych Ośrodków Wsparcia Senior + zorganizowana została wycieczka krajoznawcza. Tym razem miejscem docelowym było malownicze uzdrowisko, położone w województwie świętokrzyskim, Busko – Zdrój. Nie była to jedyna atrakcja tegorocznej letniej wycieczki.

Po drodze Seniorzy zwiedzili Zalipie – malowaną wieś. Obejrzeli Dom Malarek, kościół pod wezwaniem św. Józefa i domy mieszkalne – budynki z zewnątrz i wewnątrz misternie ozdobione są kolorowymi kwiatami. Prace lokalnych malarek i malarzy zrobiły na Seniorach i opiekunach ogromne wrażenie. Zwyczaj malowania zalipiańskich domów i wnętrz mieszkalnych w oryginalne motywy kwiatowe do dnia dzisiejszego pielęgnowany jest w Zalipiu z pokolenia na pokolenie, a w Domu Malarek oprócz tradycyjnych motywów kwiatowych można było obejrzeć ekspozycję sztuki ludowej oraz bogato zdobioną ceramikę.

Następnie wycieczkowy autobus Seniorów dotarł Uzdrowiska Busko- Zdrój. W tym miejscu również nie zabrakło atrakcji. Podczas zwiedzania uczestnikom towarzyszyła pani przewodnik, która oprowadziła grupę po starym i nowym parku zdrojowym, tężniach i sanatorium Marconi, a wędrówkę po uzdrowisku zakończyła w urokliwej Pijalni Wód. Zwieńczeniem wycieczki był  pyszny obiad i chłodna lemoniada. Humory dopisywały wszystkim i pomimo bardzo ciepłego, słonecznego dnia, nikt nie narzekał, a pełni wrażeń i pokrzepieni cennymi minerałami, z wypitych wód uzdrowiskowych, Seniorzy wrócili do swoich domów.
Źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.