Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Obchody Dnia Pamięci o Żydowskiej Społeczności Dębicy i 80. rocznicy likwidacji getta w Dębicy

W najbliższy czwartek, 21 lipca, Dębica uczci pamięć społeczności żydowskiej, która zginęła z rąk niemieckiego okupanta w 1942 roku, w lesie na Wolicy. W programie zaplanowano uroczystość przy zbiorowej mogile oraz recital piosenek żydowskich w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chołki w Domu Kultury ,,Śnieżka” w Dębicy.

21 lipca br. przypada 80. rocznica likwidacji żydowskiego getta w Dębicy. W wyniku działań niemieckiego okupanta życie straciło wówczas około 3 tys. mieszkańców wyznania mojżeszowego. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń odbędą się uroczystości przy zbiorowej mogile dębickich Żydów, przy ul. 23 Sierpnia.

Rozpoczną się o godz. 17:00. W programie m.in. modlitwa ekumeniczna, odsłonięcie odnowionego przez Instytut Pamięci Narodowej grobu ofiar niemieckiej zbrodni oraz złożenie kwiatów.

Druga część uroczystości odbędzie się w Domu Kultury „Śnieżka”. Tam, o godz. 18:30 wystąpi Małgorzata Pruchnik-Chołka w koncercie piosenek żydowskich.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.