Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. 17 540 kg makulatury na studnię w Afryce

Podsumowanie akcji „Makulatura na studnię w Afryce” zorganizowanej przez Hufiec ZHP Ziemi Pilźnieńskiej im.Aleksandra Kamińskiego w Pilźnie przeprowadzonej w szkołach i przedszkolach naszej gminy.
W zbiórkę makulatury zaangażowały się szkoły i przedszkola z następujących miejscowości: Parkosz, Pilzno, Strzegocice, Lipiny, Łęki Dolne, Łęki Górne, Zwiernik, Machowa, Jaworze. W akcję włączyły się również Publiczne Szkoły Podstawowe z Jodłowej oraz rodzina Beaty i Piotra Ciołkoszów z synem Szymonem z Jaźwin.

Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkół oraz osób prywatnych szkolna zbiórka zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać 17 540 kg. 
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Parkoszu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie (od zerówki do klasy III), rekordziści to klasa III d i klasa I d.

Liderzy zasługujący na pochwałę wśród uczniów:
Bliźniński Jakub (PSP Pilzno) –  897 kg
Jarosz Wojciech (PSP Pilzno) – 824 kg
Patrycja Barycza (PSP Parkosz) – 740 kg

Czołowi zbieracze z poszczególnych szkół i przedszkoli otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrz Pilzna Ewę Gołębiowską. – Podziękowania ślemy wszystkim koordynatorom szkolnym,  harcerzom Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej pomagającym przy transporcie makulatury,  druhom z OSP Zwiernik oraz wszystkim ludziom, którzy wrażliwi na potrzeby innych włączyli się w zbiórkę – mówią harcerze.
Mimo, że akcja szkolna została rozstrzygnięta, zbiórka nadal trwa.
Na parkingu koło szkoły podstawowej przy ulicy Niepodległości stoi kontener, do którego można składać opakowania papierowe – kartonowe, kolorowe czasopisma, zniszczone książki, zeszyty. Na makulaturę nie nadają się papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach, mleku, sokach, powlekane folią, papier zatłuszczony.)
Prosimy przynoście jak najwięcej makulatury, ponieważ cel jest szczytny, a środki z tej zbiórki pozwolą mieszkańcom Afryki na wybudowanie nowej studni.
Źródło: Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.