Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Nie żyje dwóch młodych chłopaków

Do tragicznego zdarzenia doszło na kąpielisku w podtarnowskim Radłowie.

Dzisiaj o godz. 15:12 zostaliśmy zadysponowani na kąpielisko Riviery Radłowskiej gdzie doszło do utonięcia dwóch osób. Podczas akcji poszukiwawczej nurków udało się wydobyć dwie osoby poszkodowane. Pomimo podjętej reanimacji na miejscu zdarzenia nie udało się ich uratować. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz czynny udział w akcji poszukiwawczej z wykorzystaniem naszej łodzi – informują strażacy z OSP Radłów.

-Są to dwaj mieszkańcy województwa świętokrzyskiego w wieku 19 lat – przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP Tarnów.

Około godziny 15, trzech z nich weszło do wody, by popływać. W pewnym momencie wszyscy zaczęli chować głowę po wodę, ale po pewnym czasie tylko jeden wypłynął. Pomimo poszukiwań nie udało się odnaleźć dwóch kolegów, którzy nie dopłynęli do brzegu. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni oraz strażaccy płetwonurkowie. Po godzinie 16 w niedalekiej odległości od brzegu na głębokości kilku metrów zostały odnalezione dwa ciała 19-latków, które zostały wyciągnięte na brzeg. Akcja reanimacyjna niestety nie przyniosła żądanych skutków i nie zdołano przywrócić im czynności życiowych. Dalsze działania przejęli policjanci i grupa dochodzeniowo-śledcza z tarnowskiej komendy pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Oba ciała zostały zabezpieczone w zakładzie patomorfologii celem ustalenie przyczyny zgonu.

Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.