Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

13 sierpnia rozpoczyna się Odpust w Przeczycy – program

W Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy, w sobotę 13 sierpnia 2022 r. rozpoczynają się uroczystości odpustowe.

Tegoroczny odpust przeżywać będziemy  pod hasłem „KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI”.
Rycerstwo Niepokalanej obchodząc 81. rocznicę męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana Kolbego rozpocznie uroczystości mszą św., adoracją Najświętszego Sakramentu, Drogą Krzyżową i Apelem Jasnogórskim. W czasie Centralnej Uroczystości Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż poświęci wieńce żniwne, zioła i kwiaty. Będzie to dziękczynienie za tegoroczne zebrane plony.

We wtorek o godz. 18.00 zgromadzą się Służby Mundurowe pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza.

Następne dni odpustowe to dni modlitwy za Ojczyznę, Misje Św., o powołania do służby Bożej. W sobotę 20 sierpnia gromadzą się chorzy, starsi wiekiem i niepełnosprawni. Podczas każdej mszy św. będzie udzielony Sakrament chorych.

Przeczyckie uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę 21 sierpnia modlitwą za rodziny oraz błogosławieństwem dzieci i rodziców. Błogosławieństwo otrzymają również zgromadzeni o godz. 14.00 motocykliści, kierowcy i użytkownicy dróg.

Zachęcamy do pełnego zapoznania się z programem odpustu, który jest zamieszczony poniżej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.