Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym? Oto kilka cennych porad

Styl industrialny to obecnie jeden z najpopularniejszych wariantów aranżacyjnych domowych wnętrz. Ta loftowa stylistka narodziła się, gdy zaczęto przekształcać przestrzenie industrialne w mieszkania. Walory tej estetyki mają niepowtarzalny klimat, przez co wiele osób nawiązuje do tego sposobu aranżacji, wprowadzając typowe, industrialne dodatki. Z jednej strony prostota, a z drugiej oryginalność – to urzeka wielu. Surowy, loftowy charakter można wprowadzić na wiele sposobów. W tym wpisie poznasz kilka z nich.

Poznaj bliżej styl industrialny w dekoratorstwie. Krótka historia loftów
Styl loftowy powstał w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Nowym Jorku, gdy zaczęło pojawiać się coraz więcej ofert na zakup wtenczas tanich pomieszczeń po starych fabrykach i warsztatach. Ta okazja została szybko wykorzystana, a surowy wymiar estetyki tych przestrzeni szybko przerodził się w nowy nurt w aranżacjach wnętrz. Brooklyn jest szczególnie znany z tej stylistyki mieszkań i, jak wiadomo, kiedyś były okazją, dzisiaj cena za tamte odpowiedniki jest niebotyczna. W polskich realiach ten styl zaczął się przebijać do głównego nurtu stosunkowo niedawno. Estetyka loftowa uwielbia cegły, metalowe szafki, odrestaurowane meble i dodatki w kolorze chromu. To wszystko wpływa razem na uzyskanie wyjątkowego klimatu w dużych, przestrzennych pomieszczeniach. Styl postindustrialny wcale nie jest jednak przeznaczony wyłącznie sporym przestrzeniom w mieszkaniu. Nie, obecne standardy jasno pokazują, że taka estetyka równie dobrze działa w przypadku mniejszych przestrzeni mieszkalnych, w tym nawet w kawalerkach.

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym? Cegły dekoracyjne, beton architektoniczny i dodatki
Warto zaznaczyć, dlaczego styl loftowy świetnie pasuje chociażby do kawalerek, ponieważ ta estetyka jest w zasadzie dość minimalistyczna. W przypadku kawalerek o małym metrażu, zastosowanie stylu industrialnego pozwoli uniknąć zatłoczenia przestrzeni. Jak więc podejść do aranżacji we właściwy sposób? Cóż, typowe dla tego stylu barwy to: szarość, brąz, biel, czerwień, beż i czerń. Taki zestaw dominujących kolorów świetnie można przełamywać. Przykładowo w aranżacji ścian możesz wykorzystać płyty z modnego betonu architektonicznego, które wprowadzą naturalnej surowości ze świetnym ładunkiem estetycznym, oraz cegły dekoracyjne. Oba elementy będą świetnie ze sobą współgrać, a przy tym pozwolą się przełamać metalicznymi lampami czy innymi dekoracjami oraz zielenią. Co więcej, możesz korzystać z innych intensywnych barw, na przykład z pomarańczu. Jeśli szukasz industrialnych płyt naściennych, to możesz odwiedzić stronę firmy VHCT, pod linkiem:
https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/. Znajdziesz tam wiele wspaniałych elementów dekoracyjnych, które znajdą zastosowanie w Twoim mieszkaniu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.