Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przyczyny rozwodu, czyli jak uzasadnić swoją decyzję

Współcześnie rozwód dotyka sporą cześć małżeństw. Stale wpływające do sądu wnioski rozwodowe mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Przecież stojąc na ślubnym kobiercu ostatnie o czym myślimy to rozstanie i zakończenie związku ze swoim małżonkiem. Decydując się na złożenie wniosku rozwodowego kluczowe jest uzasadnienie swojej decyzji. W poniższym artykule przedstawimy Ci najczęstsze przyczyny rozwodów oraz ich ogólny podział. Zapraszamy do czytania!

Przyczyny zawinione – ustal kto jest winny rozpadu pożycia małżeńskiego
Na wstępie musisz wiedzieć, że bez wskazania przyczyny sąd nie podejmie się rozpatrzenia Twojego wniosku. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to najistotniejsza kwestia, w końcu, aby sąd udzielił Ci rozwodu muszą istnieć ku temu odpowiednie przesłanki. Co w takim razie można uznać za dobry powód rozwodu, czyli zupełnego i trwałego rozpadu pożycia małżeńskiego? Przyczyny dzielimy na zawinione i niezawinione. Najpierw omówmy pierwszą grupę czyli przyczyny zawinione. Jak sama nazwa wskazuje musi tutaj istnieć winny. Może być to mąż lub żona ale pamiętaj, że wina może także leżeć po obu stronach. Wśród zawinionych powodów wyróżnia się m.in. nadużywanie alkoholu lub substancji odurzających, a także hazard. Ma to znaczący wpływ na zaniedbywanie rodziny oraz w większości przypadków marnotrawienie majątku wspólnego. Kolejną i dodatkową najpopularniejszą przyczyną jest zdrada, czyli niedochowanie wierności małżeńskiej. Wiele par decyduje się na rozwód z powodu istniejących trudności finansowych. Tutaj może chodzić zarówno o brak wystarczających środków do życia jak i wydawanie środków finansowych na rzeczy zbędne.

Nie dogadujesz się ze swoim partnerem? Poznaj przesłanki niezawinione
Czas wyjaśnić czym w takim razie są przyczyny niezawinione. W wielu przypadkach powstają one niezależnie od woli małżonków. Pomimo starań nie mogą się dogadać w wielu kwestiach, co z kolei generuje kłótnie wpływające na osłabienie uczucia. Jedną z najpopularniejszych przesłanek są różnice w podejściu do wielu tematów. Problem ten może ulec zaognieniu kiedy pojawiają się dzieci, w końcu rodzice wspólnie powinni przekazywać te same wartości. Różnice w posiadanych poglądach mogą także wynikać z tzw. niedopasowania charakterów, co również prowadzi do częstych kłótni w niektórych przypadkach mogących kończyć się zbyt dużym przejawem agresji. Do niezawinionych przyczyn zalicza się także choroby np. psychiczną. Pomimo posiadania świadomości o istnieniu przesłanek do rozwodu wiele osób ma problem z ich właściwym uzasadnieniem. Nie ma się czemu dziwić, w końcu rozwód to skomplikowany, a przede wszystkim emocjonalny proces. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych posiada Chojka Kancelaria Adwokacka! Zespół doświadczonych specjalistów przeprowadzi Cię przez całe postępowanie od A do Z, a także okaże potrzebne wsparcie. Skontaktuj się już dziś!

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.