Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. „Maryśka” rosła na polu kukurydzy. Rodzinny interes zlikwidowała policja.

Myśleniccy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z przestępczością narkotykową KWP w Krakowie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 krzewów konopi, sprzęt służący do ich uprawy oraz znaczne ilości narkotyków: 11 kilogramów marihuany, 1 kilogram amfetaminy i ponad 1 kilogram mefedronu. „Plantatorzy” usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania, przygotowania do dystrybucji oraz uprawy znacznej ilości środków odurzających.

W czwartek, 11 sierpnia br., na terenie jednej z miejscowości powiatu myślenickiego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przy udziale Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich innych niż włókniste, gdzie zabezpieczono 802 krzewy. Policjanci zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za prowadzenie uprawy: 57-letniego ojca i jego dwóch synów – 29 i 22-latka z powiatu wielickiego. Jak ustalono, meżczyźni doglądali „rodzinnego biznesu”. W miejscu zamieszkania rodziny policjanci zabezpieczyli blisko 11 kg marihuany, która była przygotowana w próżniowych workach i kartonach, a ponadto 1 kilogram amfetaminy oraz ponad 1 kg mefedronu. Zabezpieczono również sprzęt służący do przygotowania narkotyków do dalszej dystrybucji, a także gotówkę – blisko 120 tys. zł.

Dwaj bracia usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, uprawą znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowaniem do dystrybucji środków odurzających. Ojciec usłyszał zarzut związany z uprawą znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach wszyscy zatrzymani przyznali się do stawianych im zarzutów.   

Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach na wniosek prokuratury wobec ojca i dwóch synów zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  trzy miesiące.  W sprawie zostało wszczęte śledztwo i obecnie trwają czynności mające na celu ujawnienie dostawców oraz odbiorców narkotyków.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast wprowadzanie do obrotu narkotyków zagrożone jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.