Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

XII Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich

Tytuły „Honorowa Przewodnicząca KGW” oraz podziękowania dla najaktywniejszych kół wręczono w niedzielę (31 lipca br.). podczas XII Powiatowego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego.

Tegoroczne spotkanie zgodnie z tradycją rozpoczęło się mszą św. w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie, skąd uczestnicy nabożeństwa udali się do Centrum Kulturalno-Oświatowego, by celebrować dalszą część uroczystości.

Podczas wydarzenia Powiat Dębicki reprezentowali: Starosta Dębicki Piotr Chęciek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Mazur, członek zarządu powiatu Andrzej Witek, a także zastępca kierownika ARiMR i jednocześnie radna powiatu – Ewelina Kuś. Wraz z przedstawicielami gmin i środowisk lokalnych złożyli gratulacje członkiniom wszystkich kół, przekazali dyplomy i podziękowania za wartościową pracę na rzecz lokalnych inicjatyw oraz rozwoju rodzimej sztuki kulinarnej i rękodzieła.

W trakcie uroczystości  w sposób szczególny wyróżniono cztery panie, którym wręczono tytuły „Honorowa Przewodnicząca KGW” z wyrazami wdzięczności za zasługi dla lokalnej społeczności i ponadprzeciętne zaangażowanie w strukturach własnego koła. Dyplomy otrzymały:

Irena Sowa – Przewodnicząca KGW w Nagawczynie
Maria Kusza – Przewodnicząca KGW w Łękach Górnych
Aleksandra Kloc – Przewodnicząca KGW w Paszczynie
Irena Strączko – Przewodnicząca KGW w Bukowej

Starosta dębicki w sposób szczególny podziękował organizatorkom powiatowych zjazdów – pani Annie Mikrut – Prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego oraz pani Stanisławie Rakoczy Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadzie – za wieloletnie zaangażowanie, wsparcie i pomoc oraz obecność podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń naszego regionu.

Całe wydarzenie odbyło się w serdecznej, rodzinnej atmosferze – oprócz 40 kół z terenu powiatu dębickiego, na zjazd gościnnie przyjechało także zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Wiejskich z Rzemienia. Nie zabrakło domowych przysmaków, a wszyscy goście mogli posłuchać i pośpiewać wraz z Kapelą Ludową „Jodłowianie”. Na koniec ze specjalną dedykacją dla kół wystąpiła Dominika Szela, absolewntka ZSE w Dębicy.

Organizację wydarzenia wsparli: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, OSP Zawada, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Gminy Dębica, Powiat Dębicki.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.