Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Autostrada A4. Dachował bus, rannych jest pięć osób

Groźnie wyglądający wypadek miał miejsce dzisiejszej nocy na 484 km autostrady A4 w kierunku Dębicy. Pięciu obywateli Ukrainy trafiło do tarnowskiego szpitala, a do godziny 5 nad ranem ten odcinek autostrady był nieprzejezdny. Zostały zorganizowane objazdy „starą czwórką”.

Po północy dyżurny tarnowskiej Policji został powiadomiony o dachowaniu busa, w którym podróżowało kilka osób. Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanych w tym zdarzeniu drogowym. Pięć osób trafiło do tarnowskiego szpitala, a będący na miejscu policjanci zbierali ślady i dokumentowali to co wydarzyło się na nitce autostradowej w kierunku Rzeszowa.

Z ich ustaleń wynika, że kierowca osobowej skody, jechał lewym pasem i z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn, będąc na wysokości miejscowości Łętowice (484 km), zjechał na prawy pas ruchu uderzając w tył prawidłowo poruszającego się busa. Jego kierowca wytrącony z toru jazdy, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a samochód przewrócił się na jezdnię i dachował. W tym busie podróżowało w sumie pięć osób. Osoby, które ucierpiały w tym wypadku to obywatele Ukrainy. Zostali oni przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Kierowca oraz pasażer skody nie ucierpieli.

Po uzyskaniu informacji ze szpitali o stanie zdrowia poszkodowanych, zebrany materiał dowodowy posłuży wszczęciu postępowania przygotowawczego, w którym zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności tego wypadku. Postępowanie to będzie prowadziła Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.