Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Oszuści sprzedają opał podszywając się pod istniejące firmy

Przestrzegamy przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż tani opał. Oszuści wzmacniają swoją wiarygodność wykorzystując dane faktycznie istniejących firm i na ich dane tworzą witryny internetowe. Pokrzywdzeni wpłacają pieniądze na wskazane konta bankowe, jednak zamówionego towaru nie otrzymują. Apelujemy o ostrożność przy tego typu zamówieniach.

Do tomaszowskiej komendy zgłosiła się właścicielka firmy, która na terenie powiatu tomaszowskiego prowadzi działalność zajmującą się sprzedażą paliwa. Kobieta zgłosiła, że ktoś podszył się pod dane jej firmy i na stronie internetowej sprzedaje w jej imieniu opał – węgiel, ekogroszek, pelet. Kobieta zaznaczyła, że jej działalność nie prowadzi strony internetowej, a na tej fałszywej widnieje pełna nazwa jej firmy z danymi adresowymi. Zmieniony został telefon do kontaktu i adres mailowy.

O przestępczym procederze kobieta dowiedziała się od osób pokrzywdzonych, którzy domagają się dostarczenia zamówionego towaru lub zwrotu wpłaconych pieniędzy. Zdziwienie kobiety było tym większe, że od wielu lat nie zajmują się sprzedażą węgla.

Policjanci z tomaszowskiej komendy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Przestrzegamy przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż tani opał z darmową usługą transportu. Uważajmy na oferty z okazyjnymi cenami, szczególnie, gdy nie ma możliwości osobistego odbioru towaru, a płatność jest możliwa tylko przelewem lub wymagana jest zaliczka. Oszuści budują swoją wiarygodność w Internecie, a po otrzymaniu przelewu urywają kontakt.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.