Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Plenerowa wystawa o Władysławie Strumskim

Kilkanaście plansz dotyczących życia, działalności niepodległościowej i twórczości Władysława Strumskiego można oglądać na dębickim Rynku. Plenerowa wystawa będzie prezentowana do końca września.

Uroczyste odsłonięcie wystawy odbyło się w czasie dębickich obchodów Święta Wojska Polskiego. Uczestniczyła w nim m.in. wnuczka Władysława Strumskiego, Małgorzata Rycak – Każde wydarzenie, które jest poświęcone mojemu dziadziusiowi jest dla naszej rodziny bardzo ważne i wzruszające. Na wystawie można oglądać także zdjęcia z prywatnych zbiorów – wyjaśnia wnuczka.

Ekspozycja  „Władysław Strumski ps. „Brutus” – dywersant, który zamienił karabin na pióro!” powstała z wyselekcjonowanych materiałów, pochodzących  m.in. dokumentów  przechowywanych w Dziale Zbiorów Regionalnych  Biblioteki Miejskiej i Powiatowej oraz rodzinnego archiwum Strumskich. Na planszach znajdują się fotografie, pamiątki rodzinne, dokumenty oraz artykuły dotyczące dębickiego patrona roku 2022 roku.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.