Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Startujemy w nowy rok szkolny

Uczniowie dębickich szkół podstawowych oficjalnie rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023. W szkolnych ławkach spotkało się w sumie 3789 uczniów w 183 oddziałach klasowych. 1 września to wyjątkowy dzień dla pierwszaków, których w szkołach miejskich jest 454.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Szczególnie dużo emocji wywołuje wśród pierwszaków, których w dębickich podstawówkach uczyć się będzie 454 w dwudziestu oddziałach.

Ten dzień wyjątkowy był również w placówkach, w których od dzisiaj pracują nowi dyrektorzy. Są to: Szkoła Podstawowa nr 3, kierowana przez Renatę Prucnal, Szkoła Podstawowa nr 8 z dyrektorem Mariuszem Zającem i Szkoła Podstawowa nr 10, gdzie dyrektorskie stery objęła Magdalena Kusibab. W inauguracji roku szkolnego w „Dziesiątce” wziął udział Maciej Małozięć zastępca burmistrza Dębicy.

– Uczniom, szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzę aby szkoła była miejscem, gdzie w sprzyjających warunkach będziecie zdobywać wiedzę, ale również nauczycie się koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka – mówił Maciej Małozięć.
Ten rok szkolny będzie inny niż wszystkie z jeszcze jednego powodu. W szkołach podstawowych uczyć się będzie około stu uczniów z Ukrainy, którzy po wybuchu wojny zamieszkali w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.