Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Hotel Igloopol obok tamy nad Wisłoką ze słynnym Coctail Barem. Tyle z niego dziś zostało …

Kiedyś było to jedno z ulubionych miejsc dębiczan w którym się spotykali ze znajomymi na kawie i spędzali wolny czas. Hotel Igloopol i Coctail Bar przy tamie na Wisłoce na Osiedlu Słoneczne, niegdyś przy ul. XXXV lecia PRL-u, bo o nim mowa to dzisiaj resztki fundamentów, wejście do piwnic i sterty gruzów.

Kilka lat temu podczas sesji rady Miejskiej w Dębicy radny Leszek Żyłka wnioskował aby uporządkować i zabezpieczyć teren po dawnym hotelu który został zniszczony wiele lat temu przez wybuch gazu.

„Ten hotel spalił się lata temu, ale jego ruiny straszą do dzisiaj. Jest tam tabliczka, że jest to teren prywatny. Uważam, że należy porozmawiać z właścicielem tego terenu i tych ruin, aby uporządkował ten teren. To co tam teraz jest nie upiększa tego terenu i stwarza zagrożenie dla dzieciaków, które tam idą, a nie widzą tych tablic ostrzegających, że to teren prywatny” – mówił wówczas Leszek Żyłka.

Jak wyglądał hotel i jego otoczenie w 1983 roku można zobaczyć na poniższym filmie. Widać na nim nieistniejące już obiekty i kilka migawek z osiedla wybudowanego przez Kombinat Rolno-Przemysłowy „Igloopol”. Klimat epoki podkreślają samochody – nyski, maluchy czy stara, poczciwa Warszawa. Kto jeszcze pamięta ten hotel ?

ZOBACZ FILM

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.