Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Międzypokoleniowe spotkanie nauczycieli w DK Mors

Występ grupy „Safo” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, a także prelekcja Zbigniewa Drzymały uświetniły XVIII Międzypokoleniowe Spotkanie Dębickich Nauczycieli, które odbyło się 24 października w Domu Kultury Mors w Dębicy.

W spotkaniu zorganizowanym przez samorząd miasta, Miejski Zarząd Oświaty i Miejski Ośrodek Kultury wzięło udział ponad 100 emerytowanych nauczycieli. Najpierw mieli okazję podziwiać występ Grupy Artystycznej „Safo”. Młodzież wystąpiła z programem zatytułowanym „Z rzeczy tego świata”.

Prelekcję o św. Janie Pawle II przygotował Zbigniew Drzymała, regionalista i emerytowany dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1. Wspominał m.in. o wizytach kardynała Karola Wojtyły w 1970 r. w Zawadzie, dwa lata później w Dębicy oraz w 1975 roku na rekoronacji figury Matki Bożej Przeczyckiej.

Kolejnym punktem programu był barwny i radosny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, który wystąpił wraz z kapelą. Młodzi tancerze w strojach krakowskich i żywieckich zaprezentowali krakowiaki i suity żywieckie.

Później nauczyciele udali się do sali baletowej. Nie ukrywali, że było to bardzo potrzebne i wzruszające spotkanie z koleżankami i kolegami.

Władze miasta już dzisiaj zapraszają nauczycieli dębickich placówek oświatowych na przyszłoroczne XIX Międzypokoleniowe Spotkanie Dębickich Nauczycieli, które zostanie zorganizowane w październiku 2023 roku.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.