Niewybuch znaleziony przy DK94. Wstrzymano ruch pojazdów

Podczas wykonywania prac ziemnych koniecznych do budowy infrastruktury pod wykonanie osiedla domków w Pogórskiej Woli operator maszyny budowlanej wykopał przedmiot przypominający pocisk. Okazał się on pociskiem artyleryjskim kalibru 120 mm.

Wczoraj przed południem operator maszyny budowlanej wykonując prace ziemne w Pogórskiej Woli wykopał przedmiot przypominający amunicję. Powiadomił tarnowskich policjantów, a dyżurny skierował w to miejsce mundurowych z zespołu minersko-pirotechnicznego. Ci określili znalezisko, jako pocisk artyleryjski z czasów drugiej wojny światowej kalibru 120 mm, długości około 50 cm. Tego samego dnia powiadomiono saperów z Rzeszowa, którzy kilka godzin później przyjechali do Pogórskiej Woli. Zabezpieczyli pocisk w specjalnym pojeździe celem jego przetransportowania, a następnie neutralizacji na poligon. W chwili przenoszenia niewybuchu do pojazdu, ruch na drodze krajowej 94 w Pogórskiej Woli został wstrzymany.

W tym samym czasie do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęła informacja o kolejnym podobnym znalezisku, tym razem w lesie w Szerzynach. Grzybiarz odnalazł, jak się okazało, skorupę pocisku przeciwpancernego, która została zabrana przez ten sam patrol saperski.

Odnalezienie niewybuchu zawsze będzie wiązało się z niebezpieczeństwem niekontrolowanej eksplozji. W przypadku takiego znaleziska do naszych obowiązków należy je jedynie oznaczyć i powiadomić służby dzwoniąc na numer alarmowy 112, a następnie przybyłym policjantom wskazać to miejsce.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.