Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Zmumifikowane ciało mężczyzny znaleziono w mieszkaniu w bloku

Tarnowscy policjanci odnaleźli w jednym z mieszkań w Tarnowie ciało najprawdopodobniej 40-letniego mężczyzny. Teraz trwają ustalenia o czasie i przyczynie jego zgonu. Czynności wykonują policjanci pod nadzorem prokuratury.

W minionym tygodniu do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zgłosiła się kobieta i poinformowała o zaginięciu brata. W zawiadomieniu wskazała, że nie ma z nim kontaktu od kilkunastu miesięcy. Brat ma mieszkać samotnie w bloku przy ul. Ablewicza w Tarnowie. Informację o zaginięciu otrzymali dzielnicowi, którzy sprawdzili mieszkanie oraz pytali mieszkańców o sąsiada. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie był widziany od dłuższego czasu. Sąsiedzi określili nawet, że może to być przełom 2019 i 2020 roku. Kolejnym krokiem było sprawdzenie czy jest możliwość bezinwazyjnego wejścia do mieszkania. Okazało się, że okno jest uchylone. Na pomoc przyszli strażacy, którzy weszli do środka i otworzyli drzwi. W mieszkaniu niestety ujawniono ciało mężczyzny, które było w mocno posuniętym stanie wysuszenia (zmumifikowane) i nie nadające się do identyfikacji. W mieszkaniu były też dokumenty na nazwisko osoby, której policjanci poszukiwali jako zaginionego.

W związku z tym na miejscu pojawili się policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej i prokurator. Wstępnie wykluczone zostały działania osób trzecich, a ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań przez lekarza biegłego. Przed śledczymi teraz zadanie ustalenie czasu i przyczyny zgonu oraz tożsamości odnalezionych zwłok za pomocą kodu DNA. Ponadto w postępowaniu zostaną wyjaśnione wątpliwości związane z tak długim okresem od śmierci do odnalezienia ciała mieszkańca Tarnowa, które wstępnie zostało określone na kilkanaście miesięcy.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.