Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W Dębicy odbył się pierwszy Jarmark Jadwiżański

Piekarze, cukiernicy i Koła Gospodyń Wiejskich wzięli udział w Jarmarku Jadwiżańskim zorganizowanym w ramach tegorocznych obchodów Dnia Patronki Dębicy – Św. Jadwigi Śląskiej.Wydarzeniu towarzyszył konkurs na najlepszy chleb tradycyjny, nowoczesny oraz na najsmaczniejszy wyrób cukierniczy.

W ramach jarmarku można było kupić miody, wianki z kwiatów, chleby, wyroby cukiernicze produkcji lokalnych producentów, a także smakowitości przygotowane m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich z gmin: Dębica i Żyraków.

Swoje produkty na konkurs zgłosiły zarówno piekarnie i cukiernie z powiatu dębickiego, jak również lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Wyroby oceniało jury w składzie: Anna Smołucha – dyrektor Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny, Andrzej Kuta – prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie i Adama Halik – podstarszy Cechu Rzemieślników oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Brzesku.

Komisja konkursowa zgodnie zdecydowała, że „Spełnienie marzeń” wypiekane przez  Piekarnię Adama Ciszka zajęło pierwsze miejsce w kategorii chleb tradycyjny. Wręczono także wyróżnienia dla PSS Społem za „chleb na kapuście”, Piekarni Zbigniewa Kaczora za chleb „Pełny Kłos” oraz Koło Gospodyń Oaza za chleb pszenno-żytni na zakwasie.

W kategorii chleb nowoczesny wygrał wypiek Piotra Bassary z Restauracji Steakhouse, a wyróżnienie powędrowało do KGW Straszęcin.  Zdaniem jurorów najlepszy wypiek cukierniczy przygotowała Cukiernia Barbary Bassary, a wyróżnione zostały maślane ciasteczka z Piekarni Adama Ciszka.

– Cieszę się, że ta nasza propozycja spotkała się z odzewem zarówno piekarzy jak i mieszkańców Dębicy, którzy chętnie przyszli aby degustować i kupić wypieki. Będziemy chcieli w kolejnych latach kontynuować organizację Jarmarku Jadwiżańskiego – zapewnia Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Nieprzypadkowo konkurs chleba odbył się w ramach Obchodów Dnia Patronki Miasta. 16 października obchodzony jest także Światowy Dzień Chleba, który został ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.