Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jedenaście artystek w Galerii

W Galerii Sztuki MOK otwarto dwie nowe wystawy: „Asocjacja” i „Tajemnice widzenia”, na które złożyły się prace jedenastu autorek.

Asocjacja polega na kojarzeniu dwóch lub więcej zależnych lub niezależnych od siebie obiektów, zjawisk lub jakości, lecz w taki sposób, że powstaje z nich wspólna treść. W przypadku przedstawionej wystawy ukazuje się w postaci jelit jak i innych części ciała zwizualizowanych przez artystki w różnych technikach jako prace rysunkowe czy obiekty. Są zarówno ich bezpośrednim przedstawieniem, ale też uwidocznieniem emocjonalnego wnętrza artysty, tego co siedzi im w trzewiach. Dodatkowo powstałe prace, których punktem wyjścia były wnętrzności oraz inne organiczne obrazy zainspirowały do dalszych poszukiwań oraz poszerzenia tematyki o przedmioty gotowe bądź uzyskane z recyklingu, nie tracące swojej organicznej formy. Autorki: Barbara Bodio, Aneta Mierzwa, Jadwiga Napiórkowska.

„Tajemnice widzenia” to wystawa podopiecznych dr hab. Marleny Makiel-Hędrzak, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autorki: Natalia Guz, Magdalena Jankisz, Bożena Kot, Paulina Kula, Renata Masłyk, Gabriela Rytarowska, Agata Sarna, Elżbieta Wilczyńska.

Prace można oglądać do 10 grudnia w godzinach pracy Galerii: poniedziałek – piątek: 09.00-17.00, sobota: 10.00-14.00.

źródło: MOK Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.