Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Latoszyn Zdrój i Podgrodzie oficjalnie zostały uznane uzdrowiskiem!

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie na mocy którego sołectwa Latoszyn oraz Podgrodzie uzyskały status uzdrowiska. Oznacza to, że oficjalnie warunki przyrodniczo – geograficzne są uznane jako poprawiające stan zdrowia człowieka. Uzyskanie statusu „uzdrowiska” może dać ogromny impuls dla rozwoju tych terenów. Może je jeszcze wzmocnić planowane utworzenie basenów termalnych podobnych do tych jakie funkcjonują na Podhalu.

Rozporządzenie, które zostało zatwierdzone przez Radę Ministrów, w sprawie nadania statusu uzdrowiska sołectwom Latoszyn i Podgrodzie położonym na obszarze gminy Dębica zostało właśnie podpisane przez Premiera i opublikowane 27 października 2022 roku.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.