Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nagoszyn. 59-letni kierowca miał ponad 2 promile

Funkcjonariusze dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego kia sportage. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu okazało się, że był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11 w Nagoszynie. Pełniąc służbę w tej miejscowości, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości, z jaką poruszała się kia sportage. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że 59-letni mieszkaniec Nagoszyna jest nietrzeźwy. Czuć było od niego alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przewieźli go do komendy, gdzie wykonali dalsze czynności. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci nieustannie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.