Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Nielegalni imigranci ukryci w transporcie ręczników z Turcji

Patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymał dwóch Pakistańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Do zatrzymania doszło w nocy 10 listopada w m. Wyżne (pow. strzyżowski) na Podkarpaciu. Z jednej z ciężarówek zaparkowanych na parkingu stacji benzynowej wydostały się dwie osoby. Świadkami całego wydarzenia byli kierowcy ciężarówek, którzy niezwłocznie zaalarmowali służby oraz uniemożliwili ucieczkę podejrzanym osobom.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, służby celno-skarbowej oraz straży granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce.

Dwaj mężczyźni wydostali się z naczepy ciężarówki transportującej ręczniki z Turcji. Ustalono, że obywatele Pakistanu w ukryciu przekroczyli granicę ze Słowacji.
Mężczyźni byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli ciepłe ubrania oraz jedzenie. Do naczepy dostali się na terytorium Serbii bez wiedzy kierowcy, z pomocą przemytnika afgańskiego pochodzenia. Za pomoc w nielegalnej wyprawie zapłacili po 1 tys. euro każdy.
Cudzoziemcy wyjaśnili, że docelowo chcieli dostać się do Francji, gdzie zamierzali podjąć pracę. W trakcie czynności procesowych dwaj obywatele Pakistanu (35 i 33 lat) przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat.
Decyzją Sądu mężczyźni zostali umieszczani na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.
Źródło: Bieszdzadzki Oddział Straży Granicznej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.