Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Dwie osoby nie żyją po wybuchu gazu w domu

Cieszyńscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wybuchu, do którego doszło w niedzielę w domu jednorodzinnym w Ustroniu. Do szpitala została przewieziona 51-letnia kobieta, którą z miejsca zdarzenia ewakuowali strażacy. Niestety, w trakcie akcji poszukiwawczej strażacy znaleźli ciała dwóch mężczyzn, którzy w momencie wybuchu znajdowali się w domu.

Dyżurny cieszyńskiej jednostki zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu w domu jednorodzinnym otrzymał w niedzielę tuż przed 10.00. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a także strażacy, którzy przystąpili do akcji ratowniczej. Strażacy z miejsca zdarzenia ewakuowali 51-letnią mieszkankę domu, która natychmiast została przekazana służbom medycznym, a następnie przewieziona do szpitala. Zebrane przez mundurowych informacje wskazywały na to, że w zniszczonym w wyniku wybuchu budynku, najprawdopodobniej znajdują się jeszcze dwie osoby. Niestety, w trakcie akcji ratowniczej, strażacy znaleźli ciała dwóch mężczyzn w wieku 60 i 65 lat.


Działania strażaków wspierała grupa blisko 40 policjantów, w tym specjalistów z Zespołu do spraw Katastrof Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, kryminalnych i z pionu prewencji cieszyńskiej komendy oraz mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Podczas poszukiwań wykorzystywany był ciężki sprzęt ratowniczy, drony, kamery termowizyjne oraz psy ratownicze.
Obecni na miejscu tragedii policjanci, kierowani przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Arkadiusza Blocha, zabezpieczali miejsce zdarzenia, ustalali okoliczności zdarzenia oraz rozmawiali ze świadkami. Wszystkie czynności na miejscu nadzorował Prokurator Rejonowy. Mundurowi zabezpieczali ślady, które pomogą w wyjaśnieniu przebiegu tego zdarzenia. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy jest przez śledczych szczegółowo analizowany. Czynności na miejscu zdarzenia trwały do późnych godzin nocnych. 


Brało w nich udział blisko 150 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, Jastrzębiu-Zdroju oraz Bielska-Białej. Do działań zaangażowana była wyspecjalizowana w tego rodzaju zdarzeniach grupa ratowniczo-poszukiwawcza PSP Jastrzębie-Zdrój. Ich działania nadzorował Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła oraz Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski. Na miejscu tragedii obecny był również Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz oraz Burmistrz Miasta Ustronia Przemysław Korcz. Na poniedziałek zaplanowane są dalsze czynności procesowe, w tym z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska Prokuratura.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.