Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pijany 48-latek kierował samochodem mimo sądowych zakazów

Sąd zdecydował, że 48-letni mieszkaniec powiatu dębickiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, pomimo że miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Był już karany za podobne przestępstwa w przeszłości, dlatego też za swoje zachowanie będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W czwartek, 8 grudnia około godz. 18, policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę w rejonie Pustkowa zwrócili uwagę na kierującego oplem antarą, który podróżował zbyt szybko. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu. Urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 54 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Jednak kierujący oplem zignorował polecenie do zatrzymania się i przyspieszył zmuszając policjanta do ucieczki z jezdni. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali uciekającego mężczyznę. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Pustkowa.

Jak się okazało, mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania okazało się również, że 48-latek ma już dwa wyroki zakazujące kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymanego przewieziono do dębickiej komendy, gdzie wytrzeźwiał, a następnie usłyszał zarzuty.

W sobotę Sąd Rejonowy w Dębicy podjął decyzję o zastosowaniu wobec mieszkańca Pustkowa aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowie teraz za czynną napaść na policjantów, ucieczkę z miejsca kontroli, niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.