Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Spotkanie wigilijne podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy

Było łamanie się opłatkiem, potrawy wigilijne i śpiewanie kolęd. Tak wyglądała wieczerza wigilijna zorganizowana po dwuletniej przerwie w dębickim ratuszu dla 100 osób samotnych,  chorych i starszych.

Na początku spotkania dębiccy harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z komendantem Sławomirem Gleniem, przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Marzeny Sochy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka.

Później modlitwę, poświęcenie potraw i opłatków poprowadził ksiądz Andrzej Surowiec, proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy.

Zebranych powitał również Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk – Ogromnie się cieszę, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znów możemy państwa gościć w ratuszu na tradycyjnym świątecznym spotkaniu.  Dziękuję za obecność i życzę przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i powodzenia w Nowym 2023 Roku – mówił włodarz.  

W spotkaniu świątecznym oprócz samotnych i starszych osób wzięli udział pracownicy MOPS, którzy na co dzień służą pomocą swoim podopiecznym, Siostry Służebniczki, zastępca burmistrza Maciej Małozięć, przewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Rady Miejskiej Adam Rogowski oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Małgorzata Różańska.

Na stole nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami, białego barszczu z grzybami, różnych rodzajów pierogów oraz ryb. Dla wszystkich zaproszonych przygrywała kapela ludowa Iskierczanie. Do ponad 40 osób, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu, pracownicy MOPS-u dostarczyli wigilijne potrawy.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.