Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Świet(l)ny Korowód przeszedł ulicami Dębicy

Śnieżna aura nie jest straszna uczniom z dębickich szkół podstawowych. Z wielką radością wyruszyli w miasto by uczcić postać Ignacego Łukasiewicza, biorąc udział w „Świet(l)nym Korowodzie”. W tym roku mija 200. rocznica urodzin wybitnego wynalazcy z Podkarpacia.

Dobiega końca rok 2022, któremu patronował Ignacy Łukasiewicz – wynalazca, naukowiec i przedsiębiorca. Z tej okazji odbyło się w Dębicy wiele wydarzeń upamiętniających postać „szejka z Galicji”.

15 grudnia ulicą Łukasiewicza na os. Kępa przeszedł „Świet(l)lny Korowód”. Przemarsz zakończył się w Szkole Podstawowej nr 10, gdzie na uczestników czekał poczęstunek oraz wyjątkowy konkurs.

Wydarzenie było okazją do wykazania się własną innowacyjnością i kreatywnością, projektując awangardowy kostium o tematyce odnoszącej się do głównego bohatera korowodu. Błyskotliwych pomysłów było co niemiara, a najlepsze z nich zostały nagrodzone w konkursie na najlepsze przebranie.

W pochodzie podążył także burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, który zasiadł również w jury wyłaniającym wygranych konkursu.


Zwycięzcami zostali:
Indywidualnie:
I miejsce – Julia Struzik – SP nr 3
II miejsce – Patryk Nawracaj – SP nr 3
III miejsce – Noelia Ceron- SP nr 3
Wyróżnienie – Janusz Włodek

Grupowo:
I miejsce – SP nr 10
II miejsce – SP nr 6
III miejsce – SP nr 12

Wydarzenie „Świet(l)ny korowód” zostało zorganizowane w ramach projektu „Oleum petroleum – Świet(l)na przyszłość za sprawą Ignacego Łukasiewicza” z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach Programu Grantowego „Rozgrzewamy Polskie Serca” realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy oraz placówki oświatowe miasta Dębica.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.