Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Unikatowy plan Dębicy z 1915. W mieście było wówczas jedynie 500 domów

Niezwykły plan Dębicy z 1915 roku został odnaleziony na stronie Biblioteki Cyfrowej Politechniki Warszawskiej. Na planie sprzed ponad 100 lat zaznaczone zostały zarówno obiekty które istnieją do dziś, jak i budynki i miejsca które już nie istnieją.

Na planie który pochodzi z miesięcznika „Architekt” poświęconego architekturze, budownictwu i przemysłowi artystycznemu z 1915 zamieszczone zostały np . określenia miejsc „Targowica”, Nowe Koszary, Dworzec Kol. , Wisłoka, Koszary Wojskowe, Rynek, Łaźnia, Bożnica.

MIasto liczyło wówczas 3350 mieszkańców, którzy zamieszkiwali 500 domów.

Na planie są jeszcze inne opisy, których nie możemy rozszyfrować. Może ktoś z Państwa odczyta ?:)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.