Previous
Next
Previous
Next

Diecezjalny finał XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród laureatów jest Dominka Materowska z Jodłowej

88 uczniów szkół średnich wzięło udział w diecezjalnym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się w 12. stycznia br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Finałowy etap Olimpiady odbędzie się w Pelplinie 13 – 15 kwietnia 2023 roku. Naszą diecezję reprezentować będą: Weronika Pajor, uczennica ZSLiT w Wojniczu (katecheta – p.Roman Bojdo) – I miejsce, Wojciech Kania (III Liceum w Tarnowie, katecheta – ks. Marian Kostrzewa) – II miejsce, i Dominika Materowska (ZS Jodłowa, katecheta – ks. Jan Maciuszek) – III miejsce. 

Laureatka I miejsca, Weronika Pajor kolejny rok z rzędu przyjechała do Tarnowa reprezentować swoją szkołę. Z zaskoczeniem przyjęła wiadomość, że tym razem zdobyła I miejsce, gdyż, jak mówi, czuła się nie do końca przygotowana. 
– Ja wiem, że to wszystko to zasługa Pan Boga, bo rano byłam na mszy św. i się pomodliłam. Mogłam też liczyć na ogromne wsparci moich najbliższych. Wiem, że Pan Bóg przychodzi w Słowie i w tym wszystkim, co nam daje – także w ludziach, których postawił na naszej drodze. Dzięki temu jestem tu, gdzie jestem. Tak jak w poprzednim roku, Wydział Katechetyczny postanowił przeprowadzić losowanie nagród specjalnych spośród wszystkich katechetów, którzy przyjechali ze swoimi uczniami. Dzięki fundacji Dyrektora Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo – Turystycznego ITER, ks. Jana Bartoszka, jeden z katechetów pojedzie na pielgrzymkę do Medjugorje, a kilka katechetek otrzymało voucher na weekend w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, w Willi „Pogoń” w Krynicy Zdroju i w Domu Rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu, które z kolei  zafundował diecezjalny Ekonom, ks. Marcin Kokoszka.
Źródło: Diecezja Tarnowska  

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.