Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kiedyś zakłady pracy budowały bloki mieszkalne dla swoich pracowników. Pamiętacie jakie osiedla wówczas powstały?

Słusznie minione lata socjalistycznej gospodarki miały jedną cechę, którą do dziś wspomina się z nostalgią. Wiele dębickich zakładów jak Stomil, WUCH, Igloopol czy Polifarb budowało bloki i całe osiedla mieszkaniowe dla swoich pracowników.

Do dziś na ulicy Głowackiego jest kilka bloków tzw. kolejowych gdzie mieszkali pracownicy PKP. Swoje bloki budował też Igloopol tworząc jedną z najpiękniejszych dzielnic miasta. Całe osiedle Fredy zostało wybdowane przez „Stomil”, który w ten sposób chciał zadbać o swoich pracowników budując im miejszkania w pobliżu miejsca pracy. W Przyborowiu powstało całe osiedle wybudowane przez ówczesny PGR dla swoich pracowników.

Pamiętacie jakie jeszcze zakłady budowały mieszkania dla własnych robotników? Gdzie one się znajdują? Zapraszamy do dyskusji na nasz profil FB.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.